Anatoly Volkoff: "Решение суда отменено апелляционным судом, но в иске..."

Anatoly Volkoff в facebook:

Решение суда отменено апелляционным судом, но в иске также отказано! Об этом сообщает foreign.in.ua со ссылкой на СМИ.

Апелляционный суд Киева пришел к выводу, что суд первой инстанции преждевременно пришел к заключению о приобретении квартиры за личные средства жены, но в то же время указал на неправильный способ защиты истца своих прав.

Сьогоднi Соломянським районним судом було ухвалено рішення у справі за позовом одного із колишнього подружжя про визнання недійсним договору - купівлі продажу ... квартири та витребування майна цієї квартири в спільну сумісну власність.

Справа досить складна, за участю кількох відповідачів та нотаріуса, в якості третьої особи.

В зазначеній справі я представляв інтереси колишньої дружини.

Коротка фабула. Після розлучення, а саме по спливу 2 років, дружина уклала договір купівлі - продажу квартири, що була зареєстрована на неї, але набута за час шлюбу.

Чоловік колишній предявляючи позов заявив, що дана квартира набута у шлюбі, а значить є обєктом права спільної сумісної власності, згоди на відчуження він не надавав, а тому просив визнати недійсним договір купівлі - продажу.

Під час розгляду справи, як це зазвичай відбувається в подібних справах, судом було витребувано у нотаріуса копії договору та всіх повязаних з ним письмових правочинів.

Після більш ніж року судових засідань, 20.04.2017 судом ухвалено рішення про відмову у задоволенні позову.

Коротко по пунктам, які обставини були доведені з нашої сторони та на чому базувалися заперечення

1 належність набутої квартири саме до особистої власності дружини

2 передбачений у договорі інвестування в обєкт нерухомості пункт, згідно якого ,,дружина діє від власного імені та у власних інтересах

3 суду було доведено, що позивач своїми діями ще за час шлюбу та після його розірвання фактично самоусунувся від утримання квартири, тобто не турбувався про утримання квартири, охорони майна, тим самим дав підстави вважати про відсутніть у нього прав на володіння майном або ж добровільна мовчазна згода на вибуття із його володіння доречно згадати норму ЦК ,,власність - зобовязує

4 врешті решт, невірно обраний спосіб судового захисту. Суду було наголошено правові висновки ВСУ в аналогічних справах, які зводяться до того, що ,,відсутність самої по собі згоди на відчуження майна, набутого в шлюбі - не є підставою для визнання недійсним договору. Зацікавлена сторона, при доведені своїх вимог, не позбавлена можливості просити компенсацію половини вартості відчуженого майна.

Разом з тим, судом було враховано доводи колишньої дружини про необхідність коштів від продажу квартири на навчання та розвиток неповнолітньої дитини, яка росте та розвивається і потребує матеріальної допомоги, в той час, як відносно позивача батька дитини ухвалені рішення про стягнення аліментів та пені за невиплачені аліментні зобовязання.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя